כאשר נמצאים במצב של כאב של פריצת דיסק רצוי לגשת לטיפול מקצועי אצלנו במרפאה.

נכון ,במרבית המקרים בפרק זמן של כחצי שנה עד תשעה חודשים הכאב יחלוף מאליו והגוף יחזור לתפקוד כמעט מלא אך קיימים שני גורמים שבגללם מומלץ לגשת לטיפול מקצועי עקב פריצת דיסק:

  1. פרק הזמן של שישה עד תשעה חודשים הינו ארוך ומייגע ועלול לייצר מצבים רגשיים/נפשיים שיכולים לייצר בעיות נוספות ואחרות. זהו פרק זמן ארוך מאוד לכאוב ויכול לגרום גם למצבי דכאון, חרדה וחוסר רצון לפעילויות יום יום (ראה מדע הפגת הכאב).
  2. בגלל פרק הזמן הארוך בו לוקח לגוף להסתגל למצב החדש, ההתמודדות הארוכה עם הכאב עלולה לייצר יציבה לקויה חדשה ובגינה בעיות פיזיות נוספות וביניהן: כאבי כתפיים, מתיחות שרירים בידיים, נוקשות שרירי רגליים ועוד.

עקב כך המלצתנו המקצועית היא לגשת לטיפול מקצועי במרפאתנו.

אם בכל זאת ברצונכם לנסות ולהרגיע את הכאב כתוצאה מבלט דיסק להלן מספר עצות:

  1. ניתן להקל על כאב מקומי שלרוב הינו כאב מוקרן על ידי שימוש בקרח עטוף במגבת (לא לשים ישירות על העור). את הקרח העטוף יש להניח על האזור הכואב למשך 30 שניות ולהסיר ל 60 שניות. יש לחזור על הפעולה כחמש-שש פעמים להפחתת הכאב.
  2. יש למצוא תנוחה לא כואבת ולהקפיד לשהות בה כל 30-40 דקות על מנת למנוע מהגוף להיות במצב כואב כל הזמן.
  3. יש להקפיד לאכול ארוחות מאוזנות (לפי התאמה אישית) ומתוזמנות, מסודרות במהלך היום.
  4. יש להמנע מהשבתה גופנית מוחלטת ולהישאר בפעילות גופנית גם הקלה ביותר במתאפשרת במצבכם (גם אם זה סיבוב למטבח וחזרה פעם בשעה).
  5. יש להקפיד על שינה טובה במהלך הכאב גם אם זה מחייב שימוש בחומרים הומאופתיים או כדורים (כמובן בליווי ואישור רפואי בלבד).

לאחר כל האמור אם נותר כאב חזק, כאב משבית כזה שלא מאפשר לכם להמשיך בחיי היום יום מומלץ להרים טלפון ולקבוע טיפול מקצועי במרפאתנו לכאבי פריצת דיסק.

חזור לקריאת מידע מקצועי