טיפול עצמי לכאבי דורבן

כאשר נמצאים כבר במצב של כאב של דורבן רצוי לגשת לטיפול מקצועי אצלנו במרפאה.
נכון ,במרבית המקרים בפרק זמן של כחצי שנה הכאב יחלוף מאליו והגוף יחזור לתפקוד כמעט מלא אך קיימים שני גורמים שבגללם מומלץ לגשת לטיפול מקצועי:

  1. פרק הזמן של שישה חודשים הינו ארוך ומייגע ועלול לייצר מצבים רגשיים/נפשיים שיכולים לייצר בעיות נוספות ואחרות. זהו פרק זמן ארוך מאוד לכאוב ויכול לגרום גם למצבי דכאון, חרדה וחוסר רצון לפעילויות יום יום (ראה מדע הפגת הכאב).
  2. בגלל פרק הזמן הארוך בו לוקח לגוף להסתגל למצב החדש, ההתמודדות הארוכה עם הכאב עלולה לייצר יציבה לקויה חדשה ובגינה בעיות פיזיות נוספות וביניהן: כאבי צוואר, כאבי ברכיים, נוקשות בשרירי השוקיים, כאבי מפשעות, בעיות המתן שתן, פגיעה בגברים באונות ועוד.

עקב כך המלצתנו המקצועית היא לגשת לטיפול מקצועי במרפאתנו.

אם בכל זאת ברצונכם לנסות ולהרגיע את הכאב של דורבן להלן מספר עצות:

  1. ניתן להקל על כאב מקומי שלרוב הינו כאב מוקרן על ידי שימוש בקרח עטוף במגבת(לא לשים ישירות על העור). את הקרח העטוף יש להניח על האזור הכואב למשך 30 שנהיות ולהסיר ל 60 שניות. יש לחזור על הפעולה כחמש-שש פעמים להפחתת הכאב.
  2. יש למצוא תנוחה לא כואבת ולהקפיד לשהות בה כל 30-40 דקות על מנת למנוע מהגוף להיות במצב כואב כל הזמן.
  3. יש להקפיד לאכול ארוחות מאוזנות (לפי התאמה אישית) ומתוזמנות, מסודרות במהלך היום.
  4. יש להמנע מהשבתה גופנית מוחלטת ולהשאר בפעילות גופנית גם הקלה ביותר המתאפשרת במצבכם (גם אם זה סיבוב למטבח וחזרה פעם בשעה).
  5. יש להקפיד על שינה טובה במהלך הכאב גם אם זה מחייב שימוש בחומרים הומאופתיים או כדורים (כמובן בליווי ואישור רפואי בלבד).

לאחר כל האמור אם נותר כאב חזק, כאב משבית כזה שלא מאפשר לכם להמשיך בחיי היום יום מומלץ להרים טלפון ולקבוע טיפול מקצועי במרפאתנו לכאבי דורבן.

חזור לקריאת מידע מקצועי