כאשר נמצאים כבר במצב של כאב של בלט דיסק מותני רצוי לגשת לטיפול מקצועי אצלנו במרפאה.
נכון ,במרבית המקרים בפרק זמן של כחצי שנה עד תשעה חודשים הכאב יחלוף מאליו והגוף יחזור לתפקוד כמעט מלא אך קיימים שני גורמים שבגללם מומלץ לגשת לטיפול מקצועי:

  1. פרק הזמן של שישה עד תשעה חודשים הינו ארוך ומייגע ועלול לייצר מצבים רגשיים/נפשיים שיכולים לייצר בעיות נוספות ואחרות. זהו פרק זמן ארוך מאוד לכאוב ויכול לגרום גם למצבי דכאון, חרדה וחוסר רצון לפעילויות יום יום (ראה מעגל הכאב).
  2. בגלל פרק הזמן הארוך בו לוקח לגוף להסתגל למצב החדש, ההתמודדות הארוכה עם הכאב עלולה לייצר יציבה לקויה חדשה ובגינה בעיות פיזיות נוספות וביניהן: כאבי צוואר, כאבי ברכיים, נוקשות בשרירי השוקיים, כאבי מפשעות, בעיות המתן שתן, פגיעה בגברים באונות ועוד.

עקב כך המלצתנו המקצועית היא לגשת לטיפול מקצועי במרפאתנו.

אם בכל זאת ברצונכם לנסות ולהרגיע את הכאבים של בלט דיסק מותני להלן מספר עצות:

  1. ניתן להקל על כאב מקומי שלרוב הינו כאב מוקרן על ידי שימוש בקרח עטוף במגבת(לא לשים ישירות על העור). את הקרח העטוף יש להניח על האזור הכואב למשך 30 שנהיות ולהסיר ל 60 שניות. יש לחזור על הפעולה כחמש-שש פעמים להפחתת הכאב.
  2. יש למצוא תנוחה לא כואבת לרוב יהיה בתנוחת עובר על אחד מצידי הגועל משטח חצי קשה (בשכיבה או בחצי ישיבה) ולהקפיד לשהות בה כל 30-40 דקות על מנת למנוע מהגוף להיות במצב כואב כל הזמן.
  3. יש להקפיד לאכול ארוחות מאוזנות (לפי התאמה אישית) ומתוזמנות, מסודרות במהלך היום.
  4. יש להמנע מהשבתה גופנית מוחלטת ולהשאר בפעילות גופנית גם הקלה ביותר המתאפשרת במצבכם (גם אם זה סיבוב למטבח וחזרה פעם בשעה).
  5. יש להקפיד על שינה טובה במהלך הכאב גם אם זה מחייב שימוש בחומרים הומאופתיים או כדורים (כמובן בליווי ואישור רפואי בלבד).

לאחר כל האמור אם נותר כאב חזק, כאב משבית כזה שלא מאפשר לכם להמשיך בחיי היום יום מומלץ להרים טלפון ולקבוע טיפול מקצועי במרפאתנו להפגת הכאב של בלט דיסק מותני.

חזור לקריאת מידע מקצועי